Ѓорче Петров почна со реконструкција на детските катчиња

1 min read

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски информира дека почнала реконструкцијата на детските катчиња во општината.

– Веќе е завршена поправката и замената на дотраените делови на едно од најфрекфентните игралишта, односно централното игралиште во паркот во Ѓорче Петров, информира Стојкоски.

Со акцијата за ревитализација на детските катчиња ќе бидат опфатени локации низ целата општина, а годинава ќе бидат изградени и нови детски игралишта.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Курти: Заемното признавање е суштината и централната точка на целосната нормализацијата на односите меѓу Приштина и Белград

Следно

Ердоган: „Ќе ги отстраниме урнатините, ќе ги залечиме раните, ќе изградиме нова иднина за нашиот народ“

Latest from Blog