Ѓоковиќ по полуфиналето: Ја замолив оваа легенда да направиме заедничка фотографија

во категоријата Спорт

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Вимблдон каде силите ќе ги одмери со Роџер Федерер. Изминатите денови во вип-трибините може да се видат голем број на познати личности од Дејвид Бекам до Жозе Мурињо и секако членови на кралското семејство.

Добро е познато дека број еден тенисер за Мурињо е Ноле, пред неколку години кога првпат се сретна со Србинот изјави дека е среќен што се ракувал со него.

А дека слично размислува и Ѓоковиќ говори фотографија која ја сподели, одбра посебни зборови за „посебниот“.

 

Извор: https://sportmedia.mk/