Чувар на фирма пронајден со повреди од физички напад

1 min read

Вчера во 06.37 часот во СВР Скопје, директор на фирма во с.Трубарево, скопско, пријавил дека чуварот Б.Б.(60) бил пронајден со повреди од физички напад.

– Лицето било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информира МВР.

Увид извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ЕУ планира нови санкции кон Русија до годишнината од војната во Украина

Следно

ОЕЦД: Хрватска втора по смртност од рак во ЕУ

Latest from Blog