Четири малолетници нападнати со стаклени предмети во Драчево

1 min read

Синоќа на подрачјето на Драчево се случила физичка пресметка меѓу осум лица.

– На 28.01.2023 во 23.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на подрачјето на Драчево, четири малолетници биле физички нападнати од А.Б., А.Л., С.Л. и уште едно лице, кои употребиле и стаклени предмети, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.  

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Запалено напуштено возило кај Народна банка

Следно

Блинкен: Ги повикувам Израел и Палестина да ги смират тензиите, мирот е единствениот пат напред

Latest from Blog