Четири лица претепале млад скопјанец во Гази Баба

1 min read

Во текот на вчерашниот ден 18-годишник бил претепан од четири лица.

– На 20.02.2023 во 15.50 часот Н.М.(18) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот на подрачјето на Гази Баба бил физички нападнат од четири лица, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Столтенберг ја повика Русија да ја повлече суспензијата од членството во договорот за нуклеарно оружје Нов СТАРТ

Следно

Блинкен: Неодговорна е одлуката на Русија да го суспендира учеството во Договорот за намалување на стратегиското оружје

Latest from Blog