Чавушоглу во Анкара се состана со шефот на УНХЦР, Гранди

1 min read

АНКАРА (АА) – Министерот за надворешни работи на Туркије, Мевлут Чавушоглу, во Анкара се состана со шефот на Агенцијата на Обединетите нации за бегалци (УНХЦР), Филипо Гранди, пренесува Анадолија.

Средбата на Чавушоглу и Гранди се одржа во зградата на Министерството за надворешни работи во Анкара.

Чавушоглу на својот официјален профил на Твитер наведе дека тема на средбата биле разорните земјотреси што на 6 февруари ги погодија јужните делови на земјата.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Закерберг тивко го закопа Метаверс?

Следно

Грузискиот Парламент го отфрли законот за „странски агенти“

Latest from Blog