Чави: Наша победа би била голем удар за Реал

1 min read

Барселона го пречекува Реал Мадрид во најновото издание на „Ел Класико“, овојпат во рамките на шпанската Ла Лига.

Тренерот на Каталонците Чави Ернандес знае дека овој натпревар нема да го одлучи шампионот, но е свесен дека бодовите се повеќе од важни.

– Ако победиме, тоа ќе биде голем удар за противникот. Нема да биде решавачки, но голем удар. Ќе се обидеме да доминираме на теренот за разлика од последното соочување, но и Реал сигурно ќе биде поофанзивно настроен. Слушам дека на некого не му е јасно како сме задоволни со победа од 1:0. Само тој што не играл фудбал, не сфаќа што значи кога против себе имаш квалитетен тим. Победата со 1:0 е одличен резултат, – истакнал Чави.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Борел: Србија и Косово се согласија за анексот за имплементација кој заедно со Договорот ќе биде дел од европскиот пат на двете страни

Следно

ЈП Градски паркинг Скопје ѝ се извини на велешанката со попреченост која доби казна иако коректно се паркирала

Latest from Blog