(Фото) Прв роденден на белите лавчиња во скопската зоолошка

1 min read

Трите бели лавчиња Луна, Ана и Хана кои се родија во Скопје ЗОО денеска го прославија првиот роденден и си добија „торта“ со нивните ликови.

– Нашите вработени се дружеа со дечињата од градинката „Светот на Колорес”, а музички роденденот го збогатија детските евровизиски претставници Лара и Јован и нашите пријатели од ДКЦ Карпош. Луна, Ана и Хана си добија најубава торта од своите негуватели, направена според нивната табличка за исхрана, а нашите гости уживаа во вкусната торта со ликовите на лавчињата и мама Бела, информира скопската зоолошка.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Столтенберг гледа „историска можност“ за мир по последната рунда разговори меѓу Србија и Косово

Следно

(ВИДЕО) Воени авиони се судрија кај Рим, еден падна на улица, загинаа и двајцата пилоти

Latest from Blog