ФОТО: „Новиот капитален проект на СДС, Левица и Арсовска е настрешница над куќичка за наплата на паркинг“

1 min read

Денес Данела Арсовска, поддржана од СДС и Левица заврши капитален проект, настрешница на куќичка за наплата на билети на Градски Паркинг, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Не пропуштија да се пофалат со оваа добрина за скопјани.

Прашуваме како ли ќе изгледа да изградат булевар, спортски објект или да донесат инвестиција? Нормално до тогаш ќе останеме задоволни со тековната настрешница и со сонот дека може ќе им текне да почнат да работат, подвлекуваат од партијата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Пожар во зградата на руската Федерална служба за безбедност во Ростов

Следно

Ковачевски: Влада од типот на Пржинската не и е потребна на земја членка на НАТО и земја која ги отвори преговорите со ЕУ

Latest from Blog