ФОТО: Несекојдневна глетка на Осоговски планини

1 min read

Снежните врнежи и засилениот ветер који изминативе денови ги зафатија повисоките места во Македонија, донесоа снежна покривна пред се на планините.

Со самото тоа и неверојатни фотографии, овој пат направени на 2085 метри надморска висина, на Осоговските планини.

Погледнете ги во продолжение овие неверојатни фотографии.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Јермак: Ќе бидат сменети функционерите кои ги избегнуваат воените должности

Следно

Лидер: Време е да почне дебата за забрана на Левица

Latest from Blog

Мицкоски на средба со кинескиот амбасадор: Негирањето на идентитетот и самобитноста на украинскиот народ од руска страна, наликува на бугарското негирање на посебноста и самобитноста на македонскиот јазик

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски и меѓународниот секретар