(Фото) МВР со детали за починатиот маж пред банка во Аеродром

1 min read

По фотографиите кои се појавија на социјалните мрежи за починат маж пред банка во Аеродром, пристигнаа детали и од МВР.

Од МВР за „СкопјеИнфо“ информираат дека денеска во 11.51 часот било пријавено дека има починато лице на тротоар.

– На 02.03.2023 во 11.51 часот А.Т. пријавил дека на бул.Јане Сандански, на тротоарот има починато машко лице. Полициски службеници излегле на местото на настанот и утврдиле дека се работи за починато лице Ф. Х. (66). По наредба на јавен обвинител телото е предадено на фамилија за погреб, информираат од МВР за „СкопјеИнфо“.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Германија: Минатата година забележан сериозен раст во нападите врз мигрантските домови

Следно

(ВИДЕО) Русите тврдат дека украински диверзанти ја минале границата и зеле неколку заложници – Путин го свика Советот за безбедност

Latest from Blog