(ФОТО) Лос Анџелес: Полицијата најде две бели „комбиња од интерес“ во потрагата по напаѓачот кој уби 10 лица

1 min read

Засега нема официјална потврда дека некое од нив е поврзано со напаѓачот, како и дали е пронајден осомничениот иако некои од американските медиуми објавија дека тој е мртов

Фото: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN

Во потрагата по напаѓачот во паркот Монтереј во Лос Анџелес кој уби најмалку 10 лица, полицијата пронајде две бели комбиња, откако претходно имаше информации дека со такво возило избегал осомничениот.

Првично, полицајците опколија едно комбе јужно од паркот Монтереј. Го скршија прозорецот и влегоа во него.

Во истата област, потоа било пронајдено и друго паркирано бело комбе за кое полицијата, исто така, рече дека е „комбе од интерес“.

Засега нема официјална потврда дека некое од нив е поврзано со напаѓачот, како и дали е пронајден осомничениот иако некои од американските медиуми објавија дека тој е мртов.

Фото: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN

Претходно, полицијата во Лос Анџелес објави фотографија од осомничениот, но неговото име сè уште не го соопштија.

Она што го објавија е дека лицето е високо 177,8 сантиметри, облечено во црна јакна и со очила.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

ВИДЕО: Англиски фудбалер полуде, ги исфрли работите од куќата на неверната девојка

Следно

Се шири мистериозна болест, најмалку 21 починат

Latest from Blog