(ФОТО) Дали сте ја виделе оваа уникатна градба во Скопје наречена Малиот замок?

1 min read

Дали сте ја виделе оваа уникатна градба во Скопје наречена Малиот замок?
Оваа градба се наоѓа на патот од Долно Лисиче кон Драчево.

Несомнено станува збор за несекојдневна градба, уникатна и фасцинантна куќа која наликува на замок. 

Интересен објект кој вреди да се посети, види и фотографира.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Европскиот парламент на своите вработени им го забрани ТикТок

Следно

Прогласена тридневна жалост во Грција по железничката несреќа

Latest from Blog