(Фото) Велосипедист прегазен кај „Сити Мол“

1 min read

Велосипедист се здоби со повреди, откако во него удри автомобил на улица „Љубљанска“ кај трговскиот центар „Сити Мол“.

Во близина на местото каде што е паднат велосипедистот има два пешачки премини, но засега не е познато каде бил удрен велосиепдистот, објави „Макфакс“.

Повеќе детали се очекуваат од МВР.

ФОТО: Макфакс

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Нов мега-парк во Чаир 13.3.2023

Следно

Британското разузнавање тврди дека забраната за регрутирање затвореници предизвикува проблеми на групата „Вагнер“

Latest from Blog

Мицкоски на средба со кинескиот амбасадор: Негирањето на идентитетот и самобитноста на украинскиот народ од руска страна, наликува на бугарското негирање на посебноста и самобитноста на македонскиот јазик

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски и меѓународниот секретар