(Фото) Вандализам во Градски парк: Искршени се дрвени клупи и споменици

1 min read

ЈП „Паркови и зеленило“ објави фотографии од вандализамот во Градски парк, каде што биле уништени дрвени клупи и споменици.

– Апелираме до сите посетители да внимаваат и совесно се однесуваат кон поставената урбана опрема и споменици низ јавните површини, велат од претпријатието.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

САД: Безживотно тело на припадник на воената служба пронајдено на паркингот пред Пентагон

Следно

Голема акција и претреси во Германија во врска со шверц на луѓе преку балканската маршрута

Latest from Blog