Утре и задутре минирање во скопско

1 min read

Од Регионалниот центар за управување со кризи известуваат дека на ден 24.01.2023 год. (вторник) и 25.01.2023 год. (среда) во периодот од 08:00 – 16:00 часот на површинскиот коп за калцитски мермер „Зелениковец“ – Говрлевска Краста – Скопско, ќе се врши минирање.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

НА БЕРЛИНАЛЕ СВЕТСКА ПРЕМИЕРА НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ НА ШОН ПЕН ЗА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

Следно

Кремљ му се заканува на Западот: Ако испратите тенкови, украинскиот народ ќе ја плати цената

Latest from Blog