Утре во 13 часот на ГП Богородица ќе се постави табла со новото уставно име

во категоријата Македонија

Владата на Република Северна Македонија предмалку објави дека утре во 13 часот ќе биде заменета старата табла со нова на која ќе го пишува новото име Република Северна Македонија“.

Замената ќе ја направи царинската управа.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ТВ21 АНКЕТА

Loading ... Loading …

Извор: https://tv21.tv/