Уставните измени ќе бидат изгласани денеска или најдоцна утре

во категоријата Регион

Гласањето за уставните амандмани во врска со Договорот од Преспа треба да заврши денес, иако може да се одолговлекува неколку дена, велат извори од Владата, а пренесува „Катимерини“.

Грчкиот дневен весник наведе дека се очекува уставните измени да се изгласаат денеска, или најдоцна утре..

Седницата на која ќе се расправа за уставните амандмани треба да почне денеска во 13.00 часот.

За повеќе инфо на овој линк: https://tv21.tv/mk/