Улични кучиња каснале две лица во Карпош

1 min read

Вчера биле пријавени две каснувања од улични кучиња во Карпош.

Најпрво во 00.23 часот во Полициската станица Карпош, Т.Х.(20) од Скопје пријавила дека на ул.„Франце Прешерн“ била касната од куче скитник.

Потоа во 15.00 часот во Полициската станица Карпош, К.С.(31) од Скопје пријавил дека на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ бил каснат од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Земјите на ЕУ за една година испратија големи количества оружје и муниција во Украина

Следно

Војната во Украина низ фотографии

Latest from Blog