Улични кучиња каснале две жени и една девојка

1 min read

Во текот на вчерашниот ден биле нападнати две жени и една девојка од улични кучиња во Скопје.

Во Полициската станица Бит Пазар вчера во 15:30 часот И.И.(23) од Скопје пријавила дека на ул. „Лазар Трповски“ била касната од куче скитник.

Потоа во Полициската станица Ѓорче Петров во 17:50 часот Б.М.(59) од Скопје пријавила дека на ул. „Лука Геров“ била касната од куче скитник.

Вчера во 18.00 часот во Полициската станица Карпош М.Н.(40) од Скопје пријавила дека на ул. „Прашка“ била касната од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Пет лица уапсени во Центар: Полицијата пронајде грутчеста материја, марихуана и таблети

Следно

Најмалку 14 загинати и 56 повредени во тешка сообраќајна несреќа во Индија

Latest from Blog