Улични кучиња каснале две жени во Скопје

1 min read

Вчера биле каснати две жени од улични кучиња во Скопје.

Најпрво во 13.20 часот во Полициската станица Центар, Т.Х.(38) од Скопје пријавила дека на бул.„Кузман Јосифоски Питу“ била касната од куче скитник.

Потоа во 19.00 часот во Полициската станица Аеродром, В.С.(66) од Скопје пријавила дека на ул.„Горно Лисиче“ била  касната од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Германската Влада предупредува на „избрзани заклучоци“ за експлозиите на „Северен тек“

Следно

Столтенберг: Бахмут може да „падне во наредните денови“

Latest from Blog

Соопштение за јавност 30.3.2023

На денешната прес конференција во Градот Скопје, градоначалничката Данела Арсовска ги презентираше предложените точки кои се