Украдени автомобилски делови и гуми од гаражи на Град Скопје

1 min read

Вчера било пријавено во полиција дека биле одземани автомобилски делови и гуми од гаражи кои се сопственост на Град Скопје.

– На 01.03.2023 во 13.00 часот во Полициската станица Центар, вработен во град Скопје пријавил на записник дека од гаражи сопственост на град Скопје на подрачјето на Центар со употреба на сила и тврд предмет било влезено и биле одземени автомобилски делови и гуми, информира МВР.

 Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Германија: Почина тинејџерот кој беше застрелан од неговиот 81-годишен сосед на пат кон училиште

Следно

Загрижувачки предупредувања во Турција: Колера и други заразни болести ги загрозуваат областите погодени од земјотресот

Latest from Blog