Претходно

25-годишен скопјанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Следно

Киев до западните сојузници: Побрзајте со испораката на тенкови, секое доцнење Украинците го плаќаат со своите животи  

Latest from Blog

Белгија доби нов селектор

Доменико Тедеско ќе го замени Роберто Мартинез на селекторската функција во белгиската репрезентација. Договорот е потпишан

Марија Павловска добитничка на престижната меѓународна награда „Донатело“ на Фондацијата ‘Fondazione Effetto Arte’ во Палатата Боргезе во Фиренца

Селектирана и посочена како уменик со активност на интернационално ниво, Марија Павловска, e добитничка на престижната меѓународна