Уапсен измамник за издржување на двегодишна затворска казна

1 min read

Денеска во 13.05 часот на ул.„Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.С.(48) од Скопје.
Тој бил баран по централна потерница, врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје, за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 247 од Кривичниот законик.
Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

МАФИЈАШКА ПРЕСТРЕЛКА НА БЕНЗИНСКА ВО БЕЛГРАД Убиен „Ескобар“, член на Никшичкиот клан

Следно

Туркије ги продолжува разговорите со ОН, Украина и Русија за продолжување на договорот за жито

Latest from Blog