Турските сили неутрализираа 24 терористи на ПКК

во категоријата Свет

АНКАРА (АА) – Турските сили неутрализираа 24 терористи на терористичката организација ПКК, пренесува Anadolu Agency (AA).

Според соопштението на Министерството за национална одбрана на Турција, вчера биле извршени воздушни операции во границите на Турција, како и пригранични операции.

Како резултат на овие операции, неутрализирани биле 24 терористи на ПКК.. (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.

Извор: https://www.aa.com.tr/mk/