Турските безбедносни сили запленија повеќе од еден тон хероин во акција во источна Турција

во категоријата Свет

Турската полиција заплени над еден тон хероин во операција во источниот округ Ерзинџан, соопшти денеска турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу, истакнувајќи дека станува збор за најголема количина запленет хероин во целата историја на Турција, пренесе агенцијата Анадолија.

За повеќе инфо на овој линк: https://1tv.mk/category/svet/