Три лица каснати од улични кучиња во Скопје

1 min read

Во текот на вчерашниот ден биле регистирани три каснувања од улични кучиња.

Најпрво во 11.30 часот во Полициската станица Чаир, Е.Ш.(69) од Скопје пријавил дека на ул.„Радишанска“ бил каснат од куче скитник. 

Потоа во 13.10 часот во Полициската станица Центар, В.Л.(65) од Скопје пријавила дека на бул.„Кочо Рацин“ била касната од куче скитник.

Последниот случај е регистриран во 14.15 часот во Полициската станица Аеродром, каде што А.М.(39) од Скопје пријавил дека на бул.„АСНОМ“ бил каснат од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Огромна дивоградба никнува кај Старата скопска чаршија

Следно

Наместо односите со Македонија, датумот за новите избори на дневен ред на бугарскиот парламент  

Latest from Blog