ТРАГЕДИЈА ВО СЛОВЕНИЈА – автобус со странски регистарски таблички излета од патот, има и мртви! (ФОТО)

1 min read

Тешка сообраќајна несреќа во која учествувал автобус со странски регистарски таблички се случила на автопатот кон Марибор кај клучката Липовци, јавува словенечки 24ur.com.

Три лица загинаа, а повеќе се повредени, соопшти полициското одделение Мурска Собота.

Истрагата се уште е во тек.

Foto: Sobotainfo

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Спасовски: Апелирам за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето раѓањето на Гоце Делчев, нема да дозволиме понижување на македонскиот народ

Следно

Африкански милијардер го купува Шефилд Јунјатед

Latest from Blog