ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Динамо подготвен за последниот чекор до ЛШ

во категоријата Спорт

Хрватскиот шампион и оваа година е близу до обабедување место во групната фаза од Лигата на шампионите. Досегашните настапи тоа го потврдуваат. Згора на тоа, добија одличен ривал во ова плеј-оф коло во името на Розенборг, кој годинава има само еден просечен состав против кој „модрите“ треба да ја искористат шансата и да си обезбедат европска есен во фудбалската елита. Начинот на кој игра Динамо, неправи убедени дека денеска ќе остварат макар и минимална победа (иако очекуваме да биде и поубедлива) пред реваншот во Норвешка. ТИКЕТОТ на ДЕНОТ со Mozzart носи уште неколку интересни парови. Интересно ќе биде и во Швајцарија каде Црвена Звезда треба да постигне макар еден гол во мрежата на Јанг Бојс.

  1. Динамо (З) – Розенборг кт 1 (1.60)
  2. Јанг Бојс – Ц. Звезда тм2 1+ (1.55)
  3. Никобинг – Наествед вг 3+ (1.50)
  4. Ерфурт – Мојселвиц вг 3+ (1.55)
  5. Ул/Киса – Санднес Улф вг 3+ (1.40)
  • ВКУПНА КВОТА: 8,07

 

 

Извор: https://sportmedia.mk/