Тешка сообраќајна несреќа во Влае, повредени три лица

1 min read

На 18.02.2023 во 14,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Ацо Шопов“ и ул.„Фјодор Достоевски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В.(57) од Скопје и патничко моторно возило „фолксвгаен голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И.(32) од Скопје. Во несреќата, двајцата возачи Ж.В. и М.И., како и Б.Р.(33), сопатник во возилото „голф“, се здобиле со телесни повреди, додека сопатничката во возилото „голф“, Б.И. се здобила со  тешки телесни повреди констатирани  во Градската општа болница „8 Септември“. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Холандија протера неколку руски дипломати, ја затвора канцеларијата за трговија

Следно

СЗО: Потребна е помош за 26 милиони луѓе во Турција и Сирија

Latest from Blog