ТВ21 на терен: Катица Јанева со полициска придружба пристигна во СЈО

во категоријата Македонија

Катица Јанева пред неколку минути со полициска придружба и без лисици на рацете беше донесена во просториите на СЈО. Ова го јавија новинарите на ТВ21 кои се на терен и ги пратат случувањата.

Засега не е познато зошто Јанева со полициска придружба е донесена во СЈО каде што работи.

Јанева вчера повеќе од четири часа даваше исказ за случајот „Рекет“ во апелациониот суд во одделот за гонење на организиран криминал и корупција.

Извор: https://tv21.tv/