Талат Џафери изгуби компас, не сака да зборува за синот обвинител – но ги вмеша децата на Јанушев (ВИДЕО)

1 min read

Пратеникот Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ од собраниската говорница читаше вести, меѓу кои беше и веста дека синот на собранискиот спикер Талат Џафери без правосуден се запишал на Академијата за обвинители.

На ова реагираше Џафери, по што дојде до караница и меѓусебни навреди.

– Игор Јанушев, на синот на Талат Џафери не можеш да му дојдеш ни до малиот прст. Прво до малиот прст не можеш да дојдеш. Слушај сега, на синот на Талат Џафери ни ти ни многу од вас тука не можете да му дојдете до малиот прст. Второ, синот на Талат Џафери не се шета по судници. Синот на Талат Џафери не можеш да го видиш дрогириан – рече Џафери.

На говорницата се врати Јанушев, кој возврати дека читал вести.

– Ти нема да ми кажеш кај ќе идaм – рече Јанушев, откако Џафери му порача да се врати на место.

На крајот, координаторот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ излезе за да го тргне Јанушев од говорницата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Кина: Епидемијата на Ковид-19 е „главно“ завршена

Следно

Град Скопје финансиски ќе ги поддржи програмите за деца и младинци со попреченост

Latest from Blog