СЈО најави прес конференција за 14:30

во категоријата Македонија

Специјалното јавно обвинителство по вчерашната оставка на првиот човек на обвинителството Катица Јанева и приведувањето на Бојан Јовановски познат како Боки 13 за денеска во 14.30 закажа прес конференција.

ТВ 21 во живо ќе ја пренесува прес конференцијата.

Извор: https://tv21.tv/