Со пиштол го натерал да влезе во возило, па го испрашувал во какви односи бил со неговата сестра

1 min read

Вчера бил нападнат скопјанец на подрачје на Гази Баба.

– На 12.03.2023 полициски службеници од СВР Скопје ги привеле С.Ч. и Р.Г., постапувајќи по претходна пријава од М.С. (46) од Скопје, кој во 03,40 часот во ПС Гази Баба пријавил дека околу 02,15 часот на бензинска пумпа на подрачје на Гази Баба, а по претходен телефонски повик, се сретнал со С.Ч., кој по кратко време физички го нападнал и со закана со пиштол го принудил да влезат во неговото возило „ауди“ и да се упатат кон продажен објект на подрачје на Гази Баба, во кој биле Р.Г., В.Г. и Х.С, информира МВР.

Притоа, според пријавеното, С.Ч. постојано го прашувал М.С. во какви релации е со неговата сестра и му упатувал закани.

Известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ердоган: „Ќе изградиме 244.000 станбени единици и 75.000 куќи во рок од една година“

Следно

Едно лице загина, а пет се повредени во пукање во угостителски објект во Тирана

Latest from Blog