„Слушам кај шумат шумите“, „Македонско девојче“, „Јовано Јованке“: Македонска музика во Барселона пред „Ел Класико“ (ВИДЕО)

1 min read

Вечерва на „Камп Ноу“ се игра големото шпанско дерби меѓу Барселона и Реал Мадрид, дуел кој е исклучително важен во борбата за пехарот во Примера.

Се очекува вистински фудбалски спектакл во кој на трибините ќе има и македонски навивачи кои споделија дел од атмосферата во градот.

Имено Наце Митев е познат како голем спортски фан, човек кој редовно прати, присуствува на голем број на натпревари, па токму тој на социјалните мрежи сподели како пред „Ел Класико“ ечат македонските песни „Слушам кај шумат шумите“, „Македонско девојче“, „Јовано Јованке“ „Ако умрам ил загинам“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Првични резултати од претседателските избори во Црна Гора: Ѓукановиќ води пред Милатовиќ, трет е Мандиќ

Следно

Црна Гора пред втор круг претседателски избори, во трката остануваат Ѓукановиќ и Милатовиќ

Latest from Blog