СИТЕ СМЕ СИНИША: Фановите на Болоња на молитва за Михајловиќ!!! (ФОТО +ВИДЕО)

во категоријата Спорт

Поддршка за болниот Михајловиќ прераснува во нешто навистина големо за фановите на Болоња. Вчера тие се собраа пред главната црква во Болоња и тоа во огромен број, каде се молеа за својот сакан тренер. Навистина трогателно. Тука беше и Аријана, сопругата на Михајловиќ, која им се заблагодари на сите присутни.

Видеото може да го видите на овој ЛИНК. 

 

Извор: https://sportmedia.mk/