Се запали „фиат“ во скопско Марино

1 min read

На 04.03.2023 во СВР Скопје било пријавено дека околу 19.40 часот на бензинска пумпа во село Марино, општина Илинден, настанал пожар во патничко возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Љ.В.(59) од нас.Илинден.

Имено, според пријавеното, додека вработениот М.К.(20) од с.Јурумлери, скопско, точел плин во возилото, настанал пожар при што тој се здобил со повреди. Од пожарот било оштетено и возило „алфа ромео“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на К.Н.(68) од село Бујковци, скопско, информираа од МВР. 

Пожарот бил изгаснат од вработените, а увид извршила екипа од СВР Скопје.
 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Вучиќ со странски претставници на маргините на конференцијата на ОН во Доха

Следно

Шолц: Ќе има последици ако Кина ѝ испрати оружје на Русија

Latest from Blog