Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Македонија

1 min read

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2023 година (петок), Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Северна Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на српската заедница им го честита празникот Свети Сава.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ФБИ: Хакери од северна Кореја одговорни за кражба на 100 милиони долари

Следно

Апел за помош на семејството чиј дом изгоре вчера во Гази Баба

Latest from Blog