Само ова му се немаше случено на Јирген Клоп (видео)

во категоријата Спорт

Веројатно ниту еден тренер немал ваква пресконференција како тренерот на Ливерпул Јирген Клоп. По контролниот меч со Борусија Дортмунд, германскиот стратег одговараше на прашањата на новинарите, зборуваше за тоа како се чувствува по соочувањето со поранешниот клуб, а следуваше нешто неочекувано. Новинар, кој му постави неколку прашања околу визијата за фудбалот, а на крајот го праша:„Може да те гушнам?“.

Клоп, се изнасмеа и одговори: „Зошто да не. Многу личиш на мене“.

Новинарот во дрес на Ван Дајк и со капче и очила исто како Клоп. Затоа Германецот е посебен и многу сакан сакан од народот.

 

Извор: https://sportmedia.mk/