САД: Купермен го наследува разрешениот Болтон

во категоријата Свет

Откако претседателот на САД, Доналт Трамп, преку твитер објави дека го разрешил советникот за национална безбедност, Џон Болтон, од Белата куќа пристигна соопштение дека негов наследник е досегашниот негов заменик Чарлс Купермен.

.

Извор: https://www.alsat-m.tv/mk/