Русија: Билатералните односи со соседна Украина во иднина се неизбежни

1 min read

МОСКВА (АА) – Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека во иднина се неизбежни односите на Русија со соседната земја Украина, јавува Анадолу.

Песков во рускиот главен град Москва даде изјава за новинарите во врска со актуелните теми.

Во рамки на изјавата, Песков се осврна и на односите на Русија со соседната земја, Украина.

„Покрај сите пропагандни текови на омраза против Русија, и покрај тоа што украинскиот народ е измамен со пропаганда, сепак во земјата постојат одредени размислувања и пристапи за иднината на нашите билатерални односи. Ова е неизбежно затоа што сме соседи,“ додаде Песков.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Британија ја одлага изградбата на дел од брзата железничка линија

Следно

Условна казна и препорака за медицинска помош за манијакот кој се самозадоволуваше пред девојки

Latest from Blog