Ренова ја засили одбраната со Садики

во категоријата Спорт

Ренова донесе уште еден играч во своите редови. Се работи за 21-годишниот Нехар Садики кој дпаѓа како слободен играч, а претходно ги бранеше боите на Работнички, Еуромилк и Милано Куманово.

Садики е централен бек, а има настапувано за младите категории на македонската фудбалска репрезентација. Клубот од Џепчиште ова лето донесе многу нови фудбалери во своите редови, но и покрај тоа игра сигурно на стартот на шампионатот затоа што забележа две победи од исто толку натпревари.

Извор: https://sportmedia.mk/