Реал ќе го бојкотира изборот на ФИФА

1 min read

Во Реал Мадрид се разочарани затоа што Винисиус Жуниор не се најде на листата на претенденти за влез во тимот на годината. Крилниот напаѓач на Мадрид не е помеѓу 26-те фудбалери кои се во конкуренција за тим на годината на ФИФА и ФИФПро и покрај тоа што имаше важна улога во победите на Реал Мадрид во Лигата на шампионите и Ла Лига.

Списокот го составија самите играчи. Според „Marca“, Реал Мадрид е крајно незадоволен од ова. Поради ова, никој од мадридските претставници нема да присуствува на доделувањето на наградите „The Best“.

Настанот ќе го пропушти Карим Бензема, кој е кандидат за наградата најдобар играч на годината, Карло Анчелоти, кој конкурира за наградата најдобар тренер и Тибо Куртоа, кој може да биде прогласен за голман на годината.

Доделувањето на наградите ќе се одржи вечер со почеток во 21 часот на свечена церемонија во Париз.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

За седум дена санкционирани 223 непрописно паркирани возила во Општина Центар

Следно

Чавушоглу: „Невозможно е Туркије да го одобри членството на Шведска во НАТО без конкретни чекори“

Latest from Blog

Соопштение за јавност 30.3.2023

На денешната прес конференција во Градот Скопје, градоначалничката Данела Арсовска ги презентираше предложените точки кои се