Рабио го напушта Јувентус: Сакам да играм во ЛШ

1 min read

Францускиот репрезентативец Адриен Рабио изјави дека сака да ја продолжи кариерата во тим кој игра во Лигата на шампионите. Договорот на играчот од средниот ред со „бјанконерите“ истекува на лето, а тој призна дека се уште не се разговарало за негово продолжување.

„Сакам да играм во Лигата на шампионите, тоа ќе биде важна точка во одлуката што ќе ја донесам“, изјави Рабио.

„Разговори со Јувентус? Во моментов нема, но имаме време. Нема новости во оваа фаза“, додаде францускиот играч за врска.

Адриен Рабио беше донесен во Јувентус во 2019 година од ПСЖ на слободен трансфер.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ДПИ: Поголем број од трговците ги почитуваат одлуките на Владата, леб се продава од 28 до 33 денари

Следно

Туркије: Над 13 илјади последователни потреси во зоната на земјотресот за еден месец

Latest from Blog