Пронајдено телото на спортскиот директор на Хатајспор

1 min read

Безживотното тело на спортскиот директор на турскиот фудбалски прволигаш Хатајспор, Танер Савут, (48), е пронајдено во урнатините, повеќе од две недели по катастрофалните земјотреси што ги погодија Турција и Сирија.

Телото на Танер Савут во вторникот го идентификувал неговиот брат според прстен на раката, а неговиот идентитет бил дополнително утврден со ДНК тест.

„Длабоко сме ожалостени од загубата на нашиот спортски директор Танер Савут. Почивај во мир наш учителу, сочувство до неговото семејство и до навивачите. Нема да ве заборавиме господине Танер. Секогаш ќе бидеш во нашите срца“, соопшти Хатајспор.

Неговото тело е пронајдено во близина на местото каде пред три денови беше пронајдено и телото на репрезентативецот на Гана, Кристијан Атсу, кој настапуваше за Хатајспор.

Савут беше поранешен турски фудбалер кој во текот на својата кариера настапуваше за Фенербахче, Гезтепе, Сакаријаспор и Аланијаспор.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Таа и понатаму тврди дека е исчезнатата Медлин од 2007 година која ги потресе сите – се огласи и приватниот детектив, целиот свет не верува што чита! (ВИДЕО)

Следно

Досега 46 жртви од поплавите во Бразил

Latest from Blog