Прокисна кровот на Правниот факултет, водата се собира со кофи (ВИДЕО)

1 min read

Прокисна кровот на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје.

На социјалните мрежи беше објавено видео од „Студентска револуција“.

На него се гледа како водата која се слева од дождот на факултетот ја собираат со пластични кофи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ПОЧИНА ВЕЈН ШОРТЕР, ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ЏЕЗ САКСОФОНИСТИ

Следно

Министер за одбрана на Германија: Нашата војска не е способна да се одбрани доколку биде нападната

Latest from Blog