Продолжуваат градежните работи за изградба на фекалната канализација во Страчинци

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба вчера имаше можност да се сретне со жителите од населеното место Страчинци со цел да направи увид на текот на изградбата на новата канализациона мрежа во ова населено место.

Реализацијата на градежните работи се одвива согласно утврдената динамика.

Овој проект се реализира на барање на општина Гази Баба, а со поддршка од Министерство за животна средина и просторно планирање.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ДУОДРАМАТА „ЕМИГРАНТИ“ НА БУЗАЛКОВСКА ВЕЧЕРВА ПРЕМИЕРНО ВО СКОПСКИОТ ДРАМСКИ ТЕАТАР

Следно

Работна сесија од преговорите Белград-Приштина во претседателската Вила Билјана

Latest from Blog