Продолжи изградбата на пристапни и пешачки патеки во Општина Гази Баба

1 min read

– Продолжува изградбата на пристапни и пешачки патеки со павер елементи низ општина Гази Баба, соопшти градоначалникот Бобан Стефковски.

Изминатите денови во тек се градежни активности за изградба на пристапни и пешачки патеки со павер елементи во Автокоманда и Кирил Петрушевски.

Градежните активности ќе продолжат и следните денови во други населени места низ општината.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Русија: Летовите на американските беспилотни летала се од провокативен карактер

Следно

Украина тврди дека соборила кинески дрон на нејзина територија

Latest from Blog