Прилепчанец нападнат од роднина со тврд предмет

1 min read

Вчера се случил инцидент во Прилеп во кој учествувале две лица.

– На 16.01.2023 во ОВР Прилеп Н.А.(65) од Прилеп пријави дека на ул.„Мирче Ацев“ во Прилеп бил физички нападнат од неговиот роднина А.Ј., кој употребил и тврд предмет, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ахмети апелира да нема партиски вработувања

Следно

Инцидент во центарот на Скопје: 18-годишник истепан од неколку лица

Latest from Blog