Приведен бегалец од затвор „Шутка“

1 min read

Полициски службеници денеска во Битола го привеле А.А.(42) од Кичево.

Тој бил осуден на казна затвор од три години, а бил баран по наредба на Казнено-поправната установа Затвор Скопје заради бегство од затворот.

Лицето е спроведено во установата за доиздржување на казната, соопшти МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Средба Блинкен – Абас во Рамала

Следно

Бајден во март ќе го презентира предлог-буџетот на САД

Latest from Blog